1
3
4
5

O kolagenie i dlaczego jest ważny dla skóry

Kolagen to jeden z najważniejszych składników, wchodzących w skład naszych kosmetyków. To substancja wchodząca w skład większości tkanek – oprócz pozytywnego działania na skórę, wspomaga on ścięgna, skórę i chrząstki. Wraz z wiekiem zawartość kolagenu w organizmie maleje, co wiąże się z widocznymi zmianami wyglądu.

Obecnie naukowcy wykryli ponad 29 rodzajów kolagenu, ale tylko 4 z nich (typ od 1 do 4), stanowią 90% całego kolagenu. Z tego powodu, to właśnie one znajdują się w naszych kosmetykach.

Jaką rolę odgrywa kolagen w naszej skórze?

Kolagen to nie bez powodu, jeden z najczęściej używanych składników kremów, mających na celu poprawienie wyglądu skóry. Odpowiednia ilość kolagenu w skórze, poprawia jej napięcie i zapewnia prawidłową elastyczność. Jedną z oznak niedoboru kolagenu w skórze, jest pojawienie się zmarszczek, oraz zmniejszenie napięcia skóry. Na szczęście, kolagen można uzupełniać, za pomocą odpowiednich suplementów i kremów. W kosmetykach, które znajdziesz w naszej ofercie, stosujemy łatwo przyswajalny kolagen z ryb.Najważniejsze korzyści z przyjmowania kolagenu z ryb

  • Kolagen szybko wchłania się przez skórę
  • Kolagen praktycznie nie ma zapachu
  • Nie wywołuje alergii
  • Ma niewielkie cząsteczki, co pozwala poprawić jego

Dzięki zastosowaniu kremów z kolagenu możesz zwiększyć elastyczność skóry i odwrócić efekty starzenia. Nie oznacza to, że kolagen może być stosowany tylko przez osoby, które chcą pozbyć się zmarszczek. Pomaga on także na skórę przesuszoną i z problemem trądziku.

Wpływa on także na stan paznokci i świetnie nawilża dłonie.

Dla wielu osób poważnym problemem są widoczne blizny. Kolagen posiada jeszcze jedną, bardzo ważną właściwości – dzięki jego stosowaniu, można zmniejszyć ich widoczność i wygładzić je. Kluczem do sukcesu jest regularne stosowanie kolagenu i wmasowywanie go w zmienioną tkankę.

Na co zwrócić uwagę, wybierając krem z kolagenem?

Najważniejszymi czynnikami, które wpływają na skuteczność działania kremu, są jego stężenie i rodzaj użytego kolagenu. Kolagen, który znajdziesz w naszej ofercie, jest dostępny w kilku stężeniach, które ułatwiają dobranie kosmetyku w zależności od tego, gdzie go chcesz stosować. Preparaty różnią się także zawartością substancji aktywnych.

Nasz kolagen wyróżnia się bardzo wysoką jakością, ma odpowiednią strukturę i nie rozkłada się pod wpływem wysokiej temperatury.