1
3
4
5

Dlaczego tradycyjne diety się nie sprawdzają?

Tradycyjnie pojmowana dieta, czyli wprowadzenie dużych zmian w sposobie odżywiania, prowadzi zwykle do skutku odwrotnego, niż zamierzony. Psycholodzy coraz częściej mówią o tym, że stosowanie diet, po to, by schudnąć, nie ma sensu, a zamiast nich, należy postawić na zmianę sposobu odżywiania. Z tego tekstu dowiesz się, dlaczego znacznie lepszym rozwiązaniem, jest dieta oparta na Slim Food.

Oto kilka argumentów, które świadczą o tym, że restrykcyjna, niezbilansowana dieta, ma niekorzystne działanie na Twój organizm i nie pozwala schudnąć.

  • Diety nie działają – ponad 95% osób, które schudły na diecie, przybrało na wadze w ciągu od 1 do 5 lat po jej zakończeniu. Dieta jest planowana jako tymczasowy sposób na utratę wagi, a takie podejście, nie ma sensu. Slim Food można stosować jako element prawidłowej diety i łączyć z innymi posiłkami przez długi czas.

  • Diety mogą być bardzo szkodliwe – jeśli wykorzystasz jedną z diet eliminacyjnych, prawdopodobnie dojdzie u Ciebie do niedoborów składników odżywczych. Organizm upomni się o nie prędzej czy później, a Ty, będziesz rozczarowany tym, że znów się objadasz. Wiele diet prowadzi do szybkiego schudnięcia, ale odbywa się to kosztem zaparć. W diecie Slim Food, Twój organizm otrzymuje wszystkie niezbędne składniki (w tym dużą dawkę błonnika), dlatego efekty uboczne się nie pojawiają.
  • Najbardziej restrykcyjne diety zabierają całą radość z jedzenia, a to ważna część naszego życia. Ciastka Slim Food są niskokaloryczne, a jednocześnie, świetnie smakują i dobrze zaspokajają głód. Dzieje się tak, z uwagi na dużą zawartość błonnika z pełnych ziaren zbóż.
  • Jeśli ograniczasz znacznie ilość przyjmowanych kalorii, dochodzi u Ciebie do niedoborów żywnościowych, dlatego jest Ci coraz trudniej zapanować nad swoją dietą. Zamiast tego, znacznie lepiej jest postawić na regularne, niewielkie przekąski, dzięki którym, nie będziesz odczuwał silnego głodu.
  • Głodząc się, lub ograniczając ilość zjadanych posiłków, rozregulowujesz swój metabolizm. Z tego powodu, jesteś senny, nie masz siły do pracy, a uprawianie sportu, sprawia Ci mnóstwo problemów. Stawiając na naszą dietę Slim Food, znasz swój dzienny bilans kaloryczny i możesz zmniejszyć ilość przyjmowanych kalorii w takim zakresie, jaki jest potrzebny do uzyskania prawidłowej utraty wagi.

Podsumowując – nie istnieją diety cud, a do utrzymania odpowiedniej masy ciała, konieczne jest wprowadzenie zdrowych nawyków. Zmniejszając ilość potraw, które są uznawane za niezdrowe i uzupełniając dietę w Slim Food, pozbędziesz się uczucia głodu i bez problemu osiągniesz wymarzoną wagę.