1
3
4
5

k-1

Biopeptydy

Biopeptydy to związki składające się z krótkich łańcuchów białek, które łatwo wnikają w skórę, poprawiając jej stan. Podczas, gdy większość substancji aktywnych podawanych w formie kremów, jest zatrzymywanych przez naskórek, biopeptydy przechodzą do głębszych warstw skóry i mają znacznie silniejsze działanie. W kosmetykach firmy Larens znajdziesz połączenie najskuteczniejszych biopeptydów, które będą skutecznie wspierały Twoją skórę.

Dlaczego biopeptydy są tak skuteczne?

Biopeptydy łączą w sobie dwa rodzaje peptydów – oligopeptydy i polipeptydy. Ich działanie nieco różni się od białek, ponieważ biopeptydy przenikają bez problemu przez barierę skórną i regenerują tkankę. Ich działanie polega nie tylko na uzupełnianiu braku potrzebnych substancji, ale także na pobudzaniu skóry, do samodzielnej regeneracji. Ich skuteczność jest tak duża, ponieważ działają na wiele aspektów funkcjonowania skóry.

Biopeptydy stosowane w kosmetykach Larens, wyróżniają się bogatym składem. 100 razy więcej biopeptydów, niż w podobnych kosmetykach innych firm robi ogromne wrażenie i przekłada się na wyższą skuteczność działania.

Wyjątkowe efekty

Biopeptydy stosowane w kosmetykach firmy Larens, to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się efektów, towarzyszących starzeniu.

Do najważniejszych działań tych związków należą:

  • Poprawa stanu skóry – biopeptydy wpływają na zwiększenie grubości zarówno głębokiej, jak i płytkiej warstwy skóry.
  • Korzystne działanie na elastyczność skóry – regularne stosowanie biopeptydów przywraca skórze zdrowe napięcie. Wynika to z pobudzania wydzielania kolagenu.
  • Poprawienie kolorystyki skóry – biopeptydy walczą także ze zmianami kolorytu, do których dochodzi wraz z wiekiem.
  • Zmniejszają nasilenie wydzielania substancji, które prowadzą do starzenia skóry i powstawania stanów zapalnych.
  • Poprawiają stan naczyń włosowatych i zmniejszenie widoczności naczynek.

W kosmetykach są łączone z takimi substancjami, jak witamina C, kolagen, biotyna, kwas mlekowy i alantoina, które dodatkowo wzmacniają ich działanie.

W jaki sposób działają biopeptydy?

Biopeptydy działają na kilku poziomach:

  • Stymulują fibroblasty do produkcji włókien kolagenu i elastyny, poprawiając gęstość skóry. Niedobór tych dwóch substancji pojawia się wraz z wiekiem, a stosowanie
  • Wpływają na rozkurczenie mięśni, dzięki czemu zmarszczki mimiczne stają się znacznie mniej widoczne (jest to działanie zbliżone do botoksu, ale pozbawione jego niekorzystnych działań.
  • Pomagają w transporcie substancji aktywnych do dalszych partii skóry.

W jakich kosmetykach znajdziesz biopeptydy?

Biopeptydy wchodzą w skład wszystkich preparatów do pielęgnacji skóry – od żelów i płynów do mycia, do kremów do twarzy i toników do ciała.